Poznej Singapur
Booking.com

Teplota moře

O Singapuru se traduje, že moře, které jej omývá, je znečištěno od industrializace. Nenechte se ale zmýlit, i v tomto státě si můžete užít bezchybnou dovolenou na jedné z krásných bílých písečných pláží a vykoupat se v teplém, čistém Jihočínském moři.

Strategicky významné Jihočínské moře

Jihočínské moře je okrajové moře Tichého oceánu se střední hloubkou 1 212 metrů. Toto moře je přirozenou spojnicí Tichého a Indického oceánu a je hojně využíváno k lodní přepravě. O jeho důležitosti svědčí přítomnost jednoho z největších transportních uzlů světa – Malacký průliv, kde však také korzují piráti.

Téměř neměnné teploty moře

Jihočínské moře omývá břehy Singapuru a na pobřeží přechází v nádherné písečné pláže. Díky teplému podnebí má celoročně příjemnou, konstantní teplotu ke koupání. Proto když zatoužíte v zimním období po sluníčku a teplém moři, jsou SAE tím pravým místem ke strávení zimní dovolené. Od listopadu do února se teploty moře pohybují mezi 27 až 28°C a od března do října dosahují až 29°C.

Nižší teploty se vzrůstající hloubkou

Pláže na ostrově Sentosa

Pláže na ostrově Sentosa

Teploty klesají se vzrůstající hloubkou, jelikož paprsky slunce dosáhnou pouze na mělčinu. Od určité hloubky již teplota více neklesá a zůstává stejná. Je to dáno tím, že voda se ani nevyhřívá, ani nechladne.

Ráj pro potápěče

Díky vyšším teplotám vody se u pobřeží Singapuru mimořádně daří podmořskému životu. Na své si zde přijdou potápěči, kteří mohou obdivovat velké množství živočišných a rostlinných druhů. Ošizeni nebudou ani milovníci plavání a vodních sportů.

Vydejte se na nekrásnější pláže

A kam se vydat za koupáním a opalováním? Nejkrásnější singapurské pláže naleznete v části ostrova zvané Sentosa, která je oblíbená pro své malebné pláže. Jmenujme si pláž Tanjong, v jejíž blízkosti vyrostly golfové kluby, podmořský svět a filmové studio Singapur. Další turisticky atraktivní pláží je Siloso či Palawan. Neuděláte chybu, když se vydáte na pláže na jižních ostrovech nebo na východním pobřeží.

Aktuální teploty v Singapuru

Počasí online v Singapuru
Dnes 03/20/2017 03/21/2017 03/22/2017
It is forcast to be Jasno at 7:00 PM +0545 on March 19, 2017
Jasno
28°/16°
It is forcast to be Možnost deště at 7:00 PM +0545 on March 20, 2017
Možnost deště
26°/14°
It is forcast to be Jasno at 7:00 PM +0545 on March 21, 2017
Jasno
28°/15°
It is forcast to be Jasno at 7:00 PM +0545 on March 22, 2017
Jasno
31°/18°

Teplota moře
5 (hlasů: 1)


Vydáno: .
Title

Chci odhalit tajné nabídky →Srovnání ubytování v Singapuru
Cestování po Singapuru