Poznej Singapur
Booking.com

Teplota moře

O Singapuru se traduje, že moře, které jej omývá, je znečištěno od industrializace. Nenechte se ale zmýlit, i v tomto státě si můžete užít bezchybnou dovolenou na jedné z krásných bílých písečných pláží a vykoupat se v teplém, čistém Jihočínském moři.

Strategicky významné Jihočínské moře

Jihočínské moře je okrajové moře Tichého oceánu se střední hloubkou 1 212 metrů. Toto moře je přirozenou spojnicí Tichého a Indického oceánu a je hojně využíváno k lodní přepravě. O jeho důležitosti svědčí přítomnost jednoho z největších transportních uzlů světa – Malacký průliv, kde však také korzují piráti.

Pláže na ostrově Sentosa

Pláže na ostrově Sentosa

Téměř neměnné teploty moře

Jihočínské moře omývá břehy Singapuru a na pobřeží přechází v nádherné písečné pláže. Díky teplému podnebí má celoročně příjemnou, konstantní teplotu ke koupání. Proto když zatoužíte v zimním období po sluníčku a teplém moři, jsou SAE tím pravým místem ke strávení zimní dovolené. Od listopadu do února se teploty moře pohybují mezi 27 až 28°C a od března do října dosahují až 29°C.

Nižší teploty se vzrůstající hloubkou

Teploty klesají se vzrůstající hloubkou, jelikož paprsky slunce dosáhnou pouze na mělčinu. Od určité hloubky již teplota více neklesá a zůstává stejná. Je to dáno tím, že voda se ani nevyhřívá, ani nechladne.

Ráj pro potápěče

Díky vyšším teplotám vody se u pobřeží Singapuru mimořádně daří podmořskému životu. Na své si zde přijdou potápěči, kteří mohou obdivovat velké množství živočišných a rostlinných druhů. Ošizeni nebudou ani milovníci plavání a vodních sportů.

Vydejte se na nekrásnější pláže

A kam se vydat za koupáním a opalováním? Nejkrásnější singapurské pláže naleznete v části ostrova zvané Sentosa, která je oblíbená pro své malebné pláže. Jmenujme si pláž Tanjong, v jejíž blízkosti vyrostly golfové kluby, podmořský svět a filmové studio Singapur. Další turisticky atraktivní pláží je Siloso či Palawan. Neuděláte chybu, když se vydáte na pláže na jižních ostrovech nebo na východním pobřeží.

Teplota moře
5 (hlasů: 1)
Srovnání ubytování v Singapuru
Cestování po Singapuru