Poznej Singapur
Booking.com

Ostrov Sentosa

Ve střední části jižního Singapuru se nachází přibližně 2 km x 2 km velký ostrov Sentosa. Tento ostrov se řadí spolu s Marina Bay Sands k těm nejnavštěvovanějším místům Singapuru, za rok jich sem zavítá průměrně 20 milionů.

Doprava na ostrov Sentosa

Pokud se rozhodnete strávit nějaký čas na tomto ostrově plném zábavy musíte zakoupit jízdenku do stanice HarbourFront (informace o metru). Po vystoupení se nabízí tři možnosti dopravy:

  • pěšky
  • lanovkou
  • nadzemní dráhou

Lanovka je tou nejdražší variantou. Nachází se přibližně 7 minut chůze od stanice metra (již od výstupu na ni naleznete ukazatele). Zpáteční jízdenka stojí $29.

Pěšky se ze stanice na ostrov dostanete za necelých 15 minut vycházkové chůze.

Sentosa Express

Ukazatele a hlavní proud cestovatelů míří ovšem na stanici nadzemní dráhy zvané Sentosa Express. Za přibližně 4 minuty jízdy budete na Sentose.

Zastávky Sentosa Expressu

Zastávky Sentosa Expressu

První zastávka Waterfront station je místem kde je hlavní zábavní park s muzei a atrakcemi. Pokud se vydáte až na poslední Beach station – tam, jak už název napovídá, naleznete pláže a nejjižnější bod suchozemské Asie, kam lze dojít suchou nohou (tedy po mostech).

TIP: Zpáteční jízdenka Sentosa Expressem stojí $4 . Jízdenky jsou ovšem kontrolovány jen při jízdě na Sentosu. Pokud tedy chcete ušetřit můžete se vydat na Sentosu pěšky a na zpáteční cestu nastoupit zadarmo do Sentosa Expressu.

Na ostrově jezdí křížem krážem vyhlídkový autobus hop on/hop off, který může zdarma využít každý kdo je na ostrově. Jsou zde dvě trasy BUS č. 1 a BUS č. 2.

Mapa ostrova Sentosa

Celou mapu i s atrakcemi a kde se co nachází naleznete v tomto odkazu ve formátu pdf.

>> MAPA OSTROVA SENTOSA ZDE <<

Ostrov Sentosa
4.3 (hlasů: 3)
Srovnání ubytování v Singapuru
Cestování po Singapuru