Poznej Singapur
Booking.com

Mapa

Singapur byste na mapě rozhodně nehledali lupou. Tento ekonomicky významný městský stát leží na konci Malajského poloostrova v jihovýchodní Asii a obklopují jej menší ostrovy. Od Indonésie jej odděluje Singapurská úžina a od Malajsie Johorský průliv, přes nějž vede 1 km dlouhý most. Celková rozloha Singapuru činí 714 km2 a pevnina měří od východu na západ 50 km a od severu k jihu 26 km. Téměř polovinu ostrova tvoří zastavěná plocha. Různé turistické mapy Singapuru zde, případně mapu zajímavých míst zde.

Téměř rovinatý povrch

Z mapy je patrné, že Singapur není hornatý, pouze mírně zvlněný. Uprostřed tohoto státu je kopec sopečného původu Bukit Timah dosahující výšky 175 m n. m. Střed z větší části pokrývají lesy, naopak jihovýchodní část je plochá a písčitá. Západní část je sedimentární s nízkými kopci a mělkými údolími.

Obyvatelstvo

Singapur se řadí mezi státy s nejhustším zalidněním (7 000 obyvatel / km2) a počet obyvatel vlivem migrace stále roste. V současnosti v tomto státě žije 5 milionů obyvatel. 55 % z nich vyznává buddhismus, 15,5 % islám, 12,5 % křesťanství a 3,5 % hinduismus. V zemi jsou zavedeny čtyři úřední jazyky, a to čínština, malajština, tamilština a angličtina.

Kde je Singapur?

Části Singapuru

Části Singapuru

Klima a počasí

Místní klima může být pro turisty těžko snesitelné. Po celý rok je velké teplo s teplotami mezi 30 až 32 °C a vysoká vlhkost vzduchu přes 80 %. Každoročně přes zemi přechází monzuny, které přináší přívalové deště od prosince do začátku března a od června do počátku září. Břehy Singapuru omývá Jihočínské moře, které je v mnoha místech silně znečištěno vlivem industrializace. Jeho teplota se pohybuje od 27 až 28 °C. Podívejte se na možnosti koupání v moři. Jaká je teplota moře v Singapuru?

Doba letu do Singapuru

Pokud byste chtěli zažít atmosféru Singapuru na vlastní kůži, doba letu i s přestupy se pohybuje v rozmezí 16 až 30 hodin. Do Singapuru létají významné letecké společnosti Qatar Airways, Emirates Airlines, Korean Air, Turkish Airlines nebo Finnair. Jelikož se tento stát nachází v rozdílném časovém pásmu, museli byste si přetočit hodinky o 8 hodin.

Měna a kurz Singapur

Mapa Singapuru online

Mapa
4 (hlasů: 3)
Srovnání ubytování v Singapuru
Cestování po Singapuru