Poznej Singapur
Booking.com

Letiště Changi

Mezinárodní letiště Changi v Singapuru (letiště SIN) patří k hlavním přestupním bodům v Jihovýchodní Asii při cestě mezi Evropou a Austrálií. Nachází se Severo-východně od centra Singapuru a je s ním také propojeno pomocí místního metra SMRT.

Letiště se skládá ze tří terminálů. Mezi Terminály jezdí zdarma Skytrain (nejezdí mezi 02:30 – 05:30).

Na Terminálu 3 jsou letecké společnosti jako například Lion Air, Qatar Airways, United Airlines a další. Terminál 2 je domovem společností FIrefly, Korean Air, Malaysia Airlins, SWISS, Singapore Airlines, … . Terminál 1 je určen například společnostem Air France, British Airways, Delta Airlines, Emirates.

Doprava z letiště Changi do centra Singapuru

Kromě taxi se nabízí dvě levnější varianty dopravy. Prvním je možnost využití autobusu linka 36, jehož cena je S$2,50. Jízdenka do metra stojí pouze S$2,00. Metro jezdí od 5:30 ráno až do půlnoci (v neděli a o svátcích jezdí od 06:00 do půlnoci).

Zábava na „Changi Airport Singapore

Pokud máte několikahodinové mezipřistání rozhodně se na tomto luxusním letišti nudit nebudete. V Terminálu 1 je na střeše veřejně přístupný střešní bazén.  V Terminálu 2 uprostřed narazíte na krásnou vnitřní zahradu s čínskými kapry a fontánkou, najdete zde také hrací koutek kde je přístup k nejnovějším počítačovým hrám, které si zde můžete zahrát jako v herně zdarma. Terminál 2 pak nabízí prvotřídní kino kde promítají světoznámé filmy.

Směnárna na T3

Směnárna na T3

Směnárna hotovosti a bankomaty

Pro zakoupení lístku do metra je nutné platit v hotovosti v Singapurských dolarech. Směnárnu hotovosti naleznete nedaleko vstupu do SMRT a to v prvním patře. Bankomaty jsou v druhém přízemí B2. Oboje se nachází blízko vstupu do metra a pokud se kohokoliv ze zaměstnanců či na informacích zeptáte navedou Vás.

Na fotografii jsou tlačítka ve výtahu v Terminálu 3. V B2 je odjezd do centra města pomocí metra/autobusu. V druhém patře je stanice Skytrainu, který jezdí mezi terminály.

 

Skytrain, Přílety, Odjezd do centra Singapuru

Skytrain, Přílety, Odjezd do centra Singapuru

Letiště Changi
4 (hlasů: 2)
Srovnání ubytování v Singapuru
Cestování po Singapuru