Poznej Singapur
Booking.com

Kde se nachází Singapur?

Kdybyste pátrali na mapě po Singapuru, víte, v jakých místech jej hledat? Najdete ho v jihovýchodní Asii na stejnojmenném ostrově a přilehlých 54 ostrůvcích. Omývá jej Jihočínské moře, které je v mnoha místech znečištěno průmyslem. Singapur je vlastně městem a státem v jednom a čítá 5,5 milionů obyvatel. Název tohoto státu zní v překladu honosně – „Lví město“.

Ekonomicky vyspělé město

Singapur se chlubí titulem druhého největšího přístavního města. Z toho plyne i fakt, že patří mezi nejvyspělejší ekonomiky světa s velmi nízkou nezaměstnaností a rychlým tempem růstu. Jeho výhodou je nejen významná pozice v letecké dopravě, ale zejména v té námořní.

Pozor na zákazy

Tento stát je synonymem pro čistotu. Překvapí Vás příkladně uklizené ulice, parky i veřejná místa. Řadí se mezi země s nevyšší kvalitou života, což je vykoupeno různými příkazy a zákazy, které není radno porušit. Před cestou do Singapuru si proto zjistěte, co se smí na veřejných místech, a za co byste naopak mohli být pokutováni.

Turistické informace

Pomník zakladatele města

Kde leží Singapur?

Kde leží Singapur?

Singapur je rovinatý stát se zastavěnou plochou, kde je naštěstí dostatek zelených parků a zahrad. Pokud se vydáte z chládku stromů za turistickými zajímavostmi, pak nevynechejte pomník zakladatele města, Thomase Stamforda Rafflese.

Pokračovat na měnu Singapuru

Rozmanitost městských čtvrtí

Milovníci čínského života nesmí opomenout prohlídku čínské čtvrti, která je jednou z nejautentičtějších na světě. Nebudete litovat ani návštěvy Centra čínského dědictví nebo chrámu Thian Hock Keng. O životě Indů zase vypovídá čtvrť Malá Indie a o životě Arabů arabská čtvrť se Sultánovou mešitou.

Ostrov Sentosa, akvárium a nákupní možnosti

Oblíbeným cílem je také místní botanická zahrada, kam je vstup zdarma a kde se můžete kochat flórou až do půlnoci. Zážitkem je také cesta lanovkou, která spojuje Singapur s menším ostrovem Sentosa.

Výjimečné je rovněž akvárium s 80 metrů dlouhým tunelem, v němž se před Vašima očima odehrává podmořský život. A až Vás zachvátí nákupní horečka, vydejte se do dlouhé nákupní zóny Orchard Road plné značkových obchodů.


Poloha Singapuru v rámci JV Asie

Poloha Singapuru v rámci JV Asie

Kde se nachází Singapur?
4.7 (hlasů: 3)
Srovnání ubytování v Singapuru
Cestování po Singapuru