Poznej Singapur
Booking.com

Gardens By The Bay

Gardens By The Bay označuje zelený pás zahrad u pobřeží hlavního centra Singapuru. Dělí se na tři lokality – Východní, Střední a Jižní. V tomto článku se zaměříme pouze na ty největší a turisticky nejvíce vyhledávané Jižní zahrady (Bay South Garden).

Gardens By The Bay – Jižní zahrady

Veřejnosti byly slavnostně představeny v červnu 2012. Tyto zahrady mají symbolizovat tropy a Singapurskou národní květinu – orchidej. Tyto zahrady leží u zastávky metraBayfront. Po vystoupení z metra se vydáte na vypoulenou stranu tří mrakodrapů.

Zahrady nedaleko Marina Bay Sands a světelná show

Zahrady nedaleko Marina Bay Sands a světelná show

V zahradách naleznete:

  • Konzervatoř (ta se dělí na Dům květin a Oblačný les) – Dům květin je největší skleník bez podpěr v podobě sloupů na světě. Konstrukce je proto světovým unikátem, jelikož drží bez vnitřních podpěr. Další jedinečností je maximální efektivity využití vlastních zdrojů. Například večera dešťová voda, která na komplex dopadne je následně použita uvnitř budovy.
  • Supertrees Grove – Již z dálky viditelné Superstromy vytváří pocit jako z filmu Avatar. Jako stromy vypadající struktury pokryté živými rostlinami se na výšku pohybují mezi 25 – 50 metry.
    Dva nejvyšší mosty spojuje most mnoho metrů nad zemí, který nabízí pohled z výšky. Za vstup je ovšem nutné zaplatit $18. Za doporučení rozhodně stojí noční světelná show zvaná OCBC Garden Rhapsody, kterou si můžete vychutnat zadarmo každý den vždy od 19:45 a od 20:45. Světelná show trvá 15 minut.

Spolu s ostrovem Sentosa patří tyto zahrady k jedné z mála zelených míst v Singapuru, které současně patří k nejvyhledávanějším turistickým místům.

Gardens By The Bay Singapur

Gardens By The Bay Singapur

Gardens By The Bay
5 (hlasů: 1)
Srovnání ubytování v Singapuru
Cestování po Singapuru