Poznej Singapur
Booking.com

Časový posun

Každý rok stoupá počet českých turistů, kteří navštěvují vzdálené kouty planety. Může za to touha po poznání a přání prožít nevšední dovolenou. Ta pravá exotika na Vás čeká v městském státu v jihovýchodní Asii – v Singapuru.

Tamější životní úroveň patří k nejvyšší na světě, protože tato země je obchodním střediskem Asie. Láká Vás vidět na vlastní oči naprosto odlišnou kulturu, přírodu a životní styl? Pokud zvládnete delší let a časový posun, můžete si naplno užít svou vysněnou exotickou dovolenou!

Aktuální čas v Singapuru zde

O kolik hodin si posunout hodinky?

Nejprve si uveďme, co to vůbec časové pásmo je. Časová pásma jsou oblasti Země, kde platí stejný čas. Rozkládají se přibližně podél poledníků, ale spíše se řídí hranicemi států než zeměpisnou délkou. Základní časové pásmo prochází nultým poledníkem v Londýně. Směrem na západ se čas odečítá, na východ přičítá. A jaké je časové pásmo v Singapuru? Tento stát se nachází ve východní části, proto je nutné posunout si hodinky napřed, a to o 7 hodin.

Následek – jev zvaný „jet lag“

Leckdy turistům v Singapuru trvá, než překonají změnu časového pásma. Posun času narušuje vnitřní biologické hodiny, a právě směrem na východ bývá přizpůsobení se jinému času horší. U někoho mohou nastat potíže, které způsobuje jev „jet lag“. Jak poznáte, že i Vy jste jím postiženi?

Mezi příznaky patří žaludeční potíže, nesoustředěnost, únava během dne nebo naopak potíže s usínáním. Tento jev je možné pozorovat u osob vyššího věku, u lidí se špatným zdravotním stavem nebo u nahodilých cestovatelů. Pokud Vás takové potíže postihnou, většinou do pár dnů samy odezní.

Časové pásmo v Singapuru a Kuala Lumpuru je odlišné ačkoliv leží pod sebou

Časové pásmo v Singapuru a Kuala Lumpuru je odlišné ačkoliv leží pod sebou

Návod jak se s časovým posunem vyrovnat

Existuje pár jednoduchých rad, jak urychlit přizpůsobení se časovému pásmu v Singapuru a prožít tak plnohodnotnou dovolenou nebo odvést skvělý výkon na pracovních schůzkách. Několik dnů před cestou choďte dříve spát.

Během letu pak zůstaňte vzhůru (vyspěte se na letišti Changi), pokud je v Singapuru den, nebo zkuste usnout, pokud je právě v tomto státě noc. Do letadla si raději přibalte špunty do uší a klapky na oči. Po příletu do destinace se ihned podřiďte biorytmu místního času.

Časový posun
4.5 (hlasů: 2)
Srovnání ubytování v Singapuru
Cestování po Singapuru